Lørdag 10. august arrangerte Vestviken bueskytterregion og Akkerhaugen bueskyttere regionsmesterskap på Akkerhaugen bueskytterbane.
Grenland Bueskyttere stilte med 10 skyttere, og de tok med hjem et anselig antall medaljer.
4 av skytterne kan titulere seg som regionsmestre; Marthe Omnes Wraalsen i barebow damer, Ola Erlandsen Trygstad i instinktiv herrer, Maren Andrea Omnes Wraalsen i recurve rekrutt og Mathilde Hegna i instinktiv rekrutt. I tillegg tok Elfrid Berntsen sølv i barebow damer, Morten Wraalsen tok sølv i barebow herrer, Snorre Berntsen tok bronse i barebow herrer, Susanne Hegna tok bronse i barebow damer og Nicolas Poulsson tok bronse i instinktiv herrer. Synnøve Ballestad (12) er ett år for ung for å delta i mesterskap, og deltok derfor på den åpne delen av stevnet. Hun ble belønnet med gavekort for flott innsats og et godt resultat.
Grenland Bueskyttere stilte også med barebow damelag i mesterskapet, de tok gullmedaljer i tillegg til at damene sannsynligvis satt ny norsk rekord.
Laget besto av Marthe Wraalsen, Elfrid Berntsen og Susanne Hegna. Dette var en veldig god generalprøve før NM som arrangeres i Sandefjord neste helg, 16 – 18 august. Flere av disse skytterne vil hevde seg helt i toppen i sine klasser om de leverer tilsvarende resultater.
På bildet: Bak fra v. Morten Wraalsen, Marthe Wraalsen, Ola Trygstad,
Nicolas Poulsson, Susanne Hegna, Snorre Berntsen og Elfrid Berntsen.
Foran fra v. Maren Wraalsen, Mathilde Hegna og Synnøve Ballestad.